آگهي
 وبلاگ دکتر سيد حميد سجاد (مديريت سايت پزشکي ايران سلامت)

 

لينک دوستان

وبلاگ فارسی در باره بارداری
 

 مسائل منفی اینترنت را بزرگنمائی نکنید
 من نمیدونم  چرا این روحیه و این طرز تفکر  در مسئولین ما و گاهی در مردم ما وجود داره که با ورود هرتکنولوژی جدیدی , تمام حواسمون رو متوجه مسائل منفی اون میکنیم و مخصوصا تلاش در جهت بزرگنمائی مسائل منفی اون  انجام میشه...
 
از یکی از آشناها که سن و سالی ازشون گذشته شنیدم که گفتن وقتی برق به ایران آمده بود خیلی ها از پذیرفتن این مسئله سرباز  می زدند و استقبال نمی کردند. دلیلشون هم این بود که وقتی برق میاد هزار چیز منفی دیگه هم با اون میاد... پرسیدن مثلا چه چیز هائی... گفتند وقتی برق میاد رادیو هم میاد و وقتی رادیو بیاد زن توی رادیو آواز می خونه ... البته منظور من بی احترامی به اعتقادات مردم نیست... اما کاملا مشخصه چنین تفکراتی ناشی از درایت ضعیف معتقدان اونهاست.الان که این حرفا رو میشنویم برای ما خنده دار به نظر میاد و به جوک بیشتر شبیه... اما اون مسائل در زمان خودش جزء بحث های روز بوده و من فکر کنم تلاش زیادی شده تا به مردم بقبولانند که درسته که از این تکنولوژی میشه استفاده منفی کرد... اما دلیل نمیشه که ازش استفاده نکنیم... ما ازش استفاده میکنیم اما تلاش میکنیم از اون جنبه های منفی که مغایر با اعتقادات ماست استفاده نکنیم... نمیشه به خاطر 1% جنبه منفی یک تکنولوژی از 99% استفاده اون و منافع اون صرف نظر کرد.همان طور که نمیشه قبول کرد به خاطر اینکه ممکنه از صنعت چاپ برای مسائل منفی استفاده  بشه... پس به کل هر چه چاپ خانه هست بسته بشه... برای  صنعت information technology  و یا همان صنعت IT نیزهمان مطالب دقیقا  صادق است.
 
اون مقدمه چینی برای این بود که گفته بشه...به خاطر 1 مورد جنبه منفی اینترنت این طور نشه که مردم  رو از 999 مورد منافع دیگه اون محروم کنیم و یا به نوعی مردم رو بترسونیم . البته روند رشد اینترنت در ایران بد نیست... اما اگر مسئولین محترم ما خیلی زودتر از این حرفا  مردم رو آگاه می کردند که استفاده از این قبیل خدمات چه منافعی برای اونها داره ما در وضعیت بهتری بودیم.درسته که اینترنت در ایران رشد کرده و شاید  کمتر نوجوان و یاجوانی رو پیدا کنید که با این مسائل آشنائی نداشته
باشه...اما اینترنت در ایران اونجوری که باید و شاید در زندگی مردم نیست وبه اصطلاح رشد کیفی نداره و اقشار فعال جامعه ما مثل زنان خانه دار و کارگران و کارمندان  استفاده درستی از این خدمات ندارند.البته درکشور های غربی این طور هم نیست که هر کسی رو که پیدا می کنید کاملا به اینترنت مسلطه...اما مسلما در صد نفوذ اینترنت در اون جوامع با ما خیلی فرق میکنه و هر روز هم این شکاف بیشتر میشه.
 
به همین دلیل اولا باید آگاهی بیشتری به مردم داده بشه که مزایای اینترنت برای مردم روشن بشه و هم اینکه زیاد هم به اصطلاح پاپیچ مسائل منفی اون نشوند و بزرگنمائی نکنند.درسته که در محیط اینترنت ممکنه مسائلی وجود داشته باشه که احتمال داره  برای نوجوان ما مضر باشه...اما نمیشه به  این دلیل نوجوان رو از 1000 تا منافع دیگه محروم کرد.ضمن اینکه همان غربی ها که اینترنت را بری مردم خودشون و دنیا معرفی کردن... راهکارهای مناسبی را برای پیشگیری از آسیب های منفی اینترنت پیشنهاد داده اند که هم اکنون در حال استفاده از اونها هستند... در وقت دیگری در این مورد مفصل تر صحبت میشود.

 
 

 نوشته شده در 1386/06/05 توسط دکتر سجاد  نظرات شما - 4 نظر

صفحه اصلي
درباره من
تماس با من
آرشيو
خبرنامه
 

خبرهای تازه

محققان اعلام كردند: درآمد پايين‌تر برابر با استرس بيشتر

نوشيدن روزانه 2 ليتر آب به حفظ طراوت پوست كمك زيادي مي‌كند

رواج استعمال دخانيات در بين نوجوانان سراسر جهان

 
Copyright 1383-4 iransalamat.com , All rights reserved
استفاده از مطالب ، فقط با ذکر کامل منبع سايت مجاز مي باشد.
هرگونه تقليد و برداشت از طرح و قالب اين سايت ممنوع است و پيگرد قانونی دارد

Site Meter